2004/​175 Et par barokform trearmede kandelabre af sølv, balusterformet stamme på firpasfod. Udfyldte. Tyskland, 20. årh. H. 39 cm. (2)

Be­skriv­el­se

Et par barokform trearmede kandelabre af sølv med central tylle, balusterformet stamme på firpasfod. Udfyldte. Tyskland, 20. årh. H. 39 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge vipper let.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag

4.800 kr.

20 bud

4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.