1734/15
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Parti fra Grønland med isbjerge og fjeld. Sign. Em. A. Petersen, Disko Vaigattet, 24. Olie på lærred. 45×60.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 21. august 2017
Vurdering
Hammerslag
18 bud