12147/23
Grandt design
Tre-pers. sofa samt par lænestole med løse hynder i ryg, sæde og sider, betrukket med læder. Stel af bejdset træ. Model 75. Udført hos Grandt Design. Endvidere sofabord med stel af bejdset træ, plade af skifer. Sofa L. 205. (3)
Senere gjorde.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud