2022/​41

Dansk Louis XVI skab af mahogni med ettikette ' Niels Juul, snedker i Randers', front med skuffer og dør bag hvilken hylder og små skuffer. 18. årh.s slutning. H

Revner i træet. Lågen har slået sig. Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag