1739/700
Herbert Krenchel (f. Frederiksberg 1922, d. 2014)
“Krenit”. Salatfad af metal, yderside sortlakeret. Indvendigt med lyseblå emalje. Stemplet monogram. H. 11,5. Diam. 38,2.
Dette emne handles i fuldmoms
Enkelte overfladeridser og mærker. Øverste kant med lille afslag.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud