2441/9065
Barok spejl i ramme af forgyldt og udskåret træ, den store top og underdelen er udskåret med gennembrudt ornamentik og bladværk. 18. årh.s første halvdel. H. 175. B. 76.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering