2437/​291

Et par vaser af porcelæn med monteringer af patineret messing, hanke i form af løvehoveder, dekorerede i farver og guld med paneler, hvori galante scenerier og landskaber. Betegnet Morin. Sèvres stil. 19. årh. H. 38. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Manglende låg?

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?