1508/​1172

Et par smaragdørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne smaragder. L. ca. 4,4 cm. Ca. 2012. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 18. februar 2015

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK