1508/1172
Et par smaragdørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne smaragder. L. ca. 4,4 cm. Ca. 2012. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 18. februar 2015
Vurdering
Hammerslag