1824/​8524

Russisk ikon forestillende Kristus Pantokrator. Tempera på træ. 20. årh.s begyndelse. 22×17,5.

Afslag på kanter. Talrige ormehuller. Ridser og mærker.

Russisk tema, 11. juni 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK