1824/8524
Russisk ikon forestillende Kristus Pantokrator. Tempera på træ. 20. årh.s begyndelse. 22×17,5.
Afslag på kanter. Talrige ormehuller. Ridser og mærker.
Russisk tema, 11. juni 2018
Vurdering
Hammerslag