2014/​700

Ubekendt møbeldesign

Fritstående to-personers sofa med stel af forkromet metal, betrukket med mørkeblå møbelstof. L. 200.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let falmet betræk med smuds og pletter.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag