2014/700
Ubekendt møbeldesign
Fritstående to-personers sofa med stel af forkromet metal, betrukket med mørkeblå møbelstof. L. 200.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let falmet betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag