2418/​980

Vermund Larsen (f. Hellerup 1909, d. 1970)

Et par lænestole med stel af forkromet stål, betrukket med sort skai. Model VL 135. Udført hos VL Møbler. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser/skramme i skai på sædet. Mindre rustpletter på stel.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag