2043/928
Dansk billedhugger
To erotiske figurer af udskåret fedtsten. Usignerede. 1970'erne. H. 10 og 11,5. (2)
Ifølge sælgers oplysninger udført af aarhusiansk kunstner.
Let aldersslitage.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag