2043/​928

Dansk billedhugger

To erotiske figurer af udskåret fedtsten. Usignerede. 1970'erne. H. 10 og 11,5. (2)

Ifølge sælgers oplysninger udført af aarhusiansk kunstner.

Let aldersslitage.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK