1947/377
Våbenskjold af patineret messing, prydet med krydsede attrap sværd af messing og metal. 20. årh. H. 64. B. 67.
Sværd med rust på klinger. Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag