1947/​377

Våbenskjold af patineret messing, prydet med krydsede attrap sværd af messing og metal. 20. årh. H. 64. B. 67.

Sværd med rust på klinger. Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK