2103/558
Dansk møbeldesign
Sammenklappelig chaiselong med stel af sortlakeret metal, betrukket med grønligt uld. 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med let slitage og huller.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag