2103/​558

Dansk møbeldesign

Sammenklappelig chaiselong med stel af sortlakeret metal, betrukket med grønligt uld. 1970'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med let slitage og huller.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag