2043/112
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Bjerglandskab fra Grønland. Sign. Em. AP. Olie på lærred monteret på plade. 19×21.
Behov for let overfladerensning. To mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud