2009/66
To par lysestager af sterlingsølv samt tysk kandelaber af sølv med fem lysearme. Utydeligt mesterstempel, Birmingham 1908 samt Gayer & Krauss m.fl. 20. årh. Delvist udfyldte. Vægt ekskl. udfyldte stager ca. 436 gr. H. 13–24. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Trykkede.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag