2041/277
Grønlandske fangstredskaber samt kajakmodel af ben, skind og træ. 20. årh. L. 13–74 cm. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage og mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag