1803/986
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Sæt på fire stole af palisander. Sæde betrukket med lyst skind. Model 71. Udført hos J.L. Møllers Møbelfabrik. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hakker. Skind med pletter, smuds og overfaldiske krakeleringer.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud