2443/12
Svend Toxværd, m.fl.
En samling stager af sølv bestående af to høje stager og et par lave stager. 20. årh. Udfyldte. H. 6,5–15. Samt kammerstage af sølv. 19. årh. Vægt ca. 200 g. H. 8. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene stage skæv, og fremstår bulet.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud