2131/72
Kinesisk røgelseskar af patineret bronze, dekoreret med gold-splashes, hanke i form af fohundehoveder. Mærket. 20. årh. H. 4,5. Diam. ved kantrand 8.
Mindre brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag