2101/89
Stort kaminur af forgyldt bronze dekoreret med putto, gennembrudte rocailler og kæmninger, skive af hvid emalje. Sign. 'TIFFANY'. 19. årh.s slutning. H. 65. B. 46. D. 21.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. januar 2021
Vurdering
Hammerslag