1422/209
Dansk rokoko flisebord af guldstafferet fyrretræ, plade med 24 hollandske fliser dekoreret i mangan, hver side med nye udtræksplader til lys. 18. årh. Restaureret. H. 74. L. 87. B. 60.
Brugsslitage. Restaureret. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 26. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
20 bud