2131/22
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Kystparti med fiskerkoner og fiskere på stranden. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 71,5×92.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag