1951/​9049

Stort Fransk Empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående kvinde i klassiske gevandter, forsølvet skive med romertal. 19. årh.s begyndelse. H. 53. B. 38. D. 13.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Værket fremstår visuelt pænt og i orden. Flot forgyldning!

Selected (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag