1951/9049
Stort Fransk Empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående kvinde i klassiske gevandter, forsølvet skive med romertal. 19. årh.s begyndelse. H. 53. B. 38. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Værket fremstår visuelt pænt og i orden. Flot forgyldning!
Selected (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag