1949/8510
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen med barnet, monteret med oklad af sølv. Kyrillisk mestermærke EHK, guardein Alexander Frans Fan-der-Flit 1883, Moskva bymærke, lødighed 84. 32×26,5.
Ridser og mærker på oklad. Restaureret.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
26 bud