1645/176
Toscansk langbord af patineret fyrretræ. Italien, 19. årh. H. 75. L. 222. D. 98.
Af nuværende dansk-italienske ejer erhvervet i antikvitetsforretning på Ponte Vecchio i Firenze.
Tydelige brugsspor. Enkelte småreparationer.
Ældre malerier og møbler, 7. november 2016
Vurdering
Hammerslag