1645/​176

Toscansk langbord af patineret fyrretræ. Italien, 19. årh. H. 75. L. 222. D. 98.

Af nuværende dansk-italienske ejer erhvervet i antikvitetsforretning på Ponte Vecchio i Firenze.

Tydelige brugsspor. Enkelte småreparationer.

Ældre malerier og møbler, 7. november 2016

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK