905/676
Ernest Mancoba (f. Johannesburg, Sydafrika 1904, d. Paris, Frankrig 2002)
Uden titel, 1970erne. Usign. Tusch og olie pastel på papir. 41×59.
“Certificate of Authenticity” fra Estate Ferlov Mancoba, dateret 13.10.2021, medfølger.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag