2310/681
Richard Prince (f. Panama Canal Zone 1949)
“Skull bunny shopping bag”, 1991. Usign. Serigrafi på brun papirspose. Udgivet af Printed Matter og Art Metropole på Basel kunstmesse som del af udstillingen “Learn to read art”. 50×28.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København.
Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 7. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
19 bud