2426/632
Johannes Bjotveit og Gunnar G. Bjotveit
Skab af birk med udskæringer, låger med farvet præget skind beslået med messingsøm. Udført og mærket hos Brødrene Bjotveit. 1950–60'erne. H. 126. B. 95. D. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud