2443/131
Dansk Louis XVI kommode af mahogni med beslag af forgyldt bronze. København, 18. årh.s slutning. H. 80. B. 73. D. 47.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Bagben løst.
Vurdering