877/632
Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)
“Douceur et Dureté”. Sign. P. Wemaëre 77 samt på bagsiden. Olie på lærred. 100×81.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018
Vurdering
Hammerslag