2434/​519

Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)

Vase af stentøj modelleret med motiv med Adam og Eva i relief, hanke i form af slangen. Dekoreret med mørk blå og brunsort glasur. Sign. Jais. Udført og stemplet hos Saxbo, Danmark. Udført 1937–1949. H. 23,5. B. 19,5. D. maks. ca. 11,5

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

20 bud

101714 5.500 DKK
922832 (Autobud) 5.000 DKK
101714 5.000 DKK
922832 4.800 DKK
101714 4.600 DKK
920941 4.400 DKK
849670 4.200 DKK
922832 (Autobud) 4.000 DKK
867811 3.800 DKK
922832 3.600 DKK
894200 (Autobud) 3.400 DKK
922832 3.400 DKK
894200 (Autobud) 3.200 DKK
922832 3.000 DKK
894200 2.500 DKK
922832 2.400 DKK
920941 2.300 DKK
101714 2.200 DKK
922832 2.100 DKK
101714 2.000 DKK