2445/​291

Kaminur af sort marmor, emaljeret urskive med romertal, top dekoreret med en stejlende hingst. Urværk mærket Medaille de bronze, S. Marte et Cie. 19. årh. H. 27. B. 26.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul medfølger. Nøgle medfølger ikke. Skade på glas. Restaureret ben på hest.

I Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?