1704/​16

Barok bord af mørkpatineret egetræ, rektangulær plade, balusterformede ben hvorimellem fodlister. 18. årh. H. 76. L. 166. B. 75.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Restaureret.

Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK