1704/16
Barok bord af mørkpatineret egetræ, rektangulær plade, balusterformede ben hvorimellem fodlister. 18. årh. H. 76. L. 166. B. 75.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Restaureret.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag