2414/143
Stor fransk fladlåget kiste af egetræ, front med udskårne renaissance pilastre og paneler indlagt med lyst og mørkt træ. Delvis 17. årh.s slutning/ 19. årh. H. 86. B. 179. D. 80.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag