2414/​143

Stor fransk fladlåget kiste af egetræ, front med udskårne renaissance pilastre og paneler indlagt med lyst og mørkt træ. Delvis 17. årh.s slutning/ 19. årh. H. 86. B. 179. D. 80.

Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK