12014/21
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
The Angel of Paradise. Litografi i farver 1956. Usigneret og unummereret. Trykt af Mourlot. 35,4×26,3. Uindrammet.
Litteratur: Mourlot nr. 121.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud