2103/967
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Hydra 1”. Pendel af hvidlakeret metal. Udført hos Fog & Mørup. H. 28,5. Diam. 17,5.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|