2103/​967

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Hydra 1”. Pendel af hvidlakeret metal. Udført hos Fog & Mørup. H. 28,5. Diam. 17,5.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

750 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
750 DKK