12115/152
Carl Fischer (f. Vejle 1887, d. København 1962)
Studie af sovende kvinde. Sign. Carl Fischer. Bly på papir. Lysmål 35,5×28. Rammemål 38,5×31.
Papirer gulnet. Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag