1824/​8512

Russisk Gudsmoder ikon “Alle Sørgenes Trøster/Alle Lidendes Hjælper”, bistået af engle og den velsignende Kristus. Tempera på træpanel. 19. årh. 22×19.

Talrige krakeleringer. Restaureret.

Russisk tema, 11. juni 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK
750 DKK