August Tørsleff (f. Flensborg 1884, d. Ved Kandestederne 1968)
Hunde i leg på stranden. Sign. Tørsleff. Olie på lærred monteret på plade. 58×94.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 103, 2005. nr. 461.
Én mindre reparation. Minimale ridser med farvebortfald. Let buet. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
11 bud