1949/8664
Russisk festdagsikon, centralt med opstandelsen og nedstigningen omgivet af tolv ortodokse festdagsmotiver. Tempera på træ. 19.-20. årh. 31×26.
Mindre afskalninger. Restaureret.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag