1949/​8664

Russisk festdagsikon, centralt med opstandelsen og nedstigningen omgivet af tolv ortodokse festdagsmotiver. Tempera på træ. 19.-20. årh. 31×26.

Mindre afskalninger. Restaureret.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag