835/610
Karl Jensen (f. Holstebro 1851, d. Hillerød 1933)
Eksteriør fra den gamle bispegård i Odense. Sign. K. Jensen, 1926. Olie på lærred, monteret på plade. 52×65.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Malerier, 27. august 2008
Vurdering
Hammerslag