1921/1630
Urgarniture af forgyldt messing og bemalet porcelæn bestående af kaminur samt et par fem-armede kandelabre. Ca. 1900. H. 48,5–55. (3)
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Drypskåle delvist med trykkede sider og mindre afslag. En lyseholder med defekt gevind.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud