2103/11
Stort “receptions/bar” hjørneskuffemøbel delvis af lakeret mahogni. Undersektion med rum, større og mindre skuffer, overdel med hylder delvis monteret med spejlglas. 20. årh. L. 170. D. 145. H. 233.
Senest anvendt i restaurant.
En skuffe mangler. 9 stk knopper på skuffer magler. Enkelte knopper med afslag. Bagbeklædning med revner i træet. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag