2010/102
Klokkestage af messing, balusterformet stamme på rundt, hvælvet fodstykke. 17. årh. H. 22.
Trykket fodstykke. Brud og reparationer på fodrand. Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag