Albert Naur (f. København 1889, d. Hellerup 1973)
Jeanne Grut (f. Nøjsomhed, Købelov Sogn 1927, d. 2009)
“Musik skal der til spil selv”. Tryksign. A. Naur 55 og J. Grut. Litografiske plakater i farver. Trykt hos Andreasen & Lachmann. Bladstørrelse 85×62. Uindrammede (2)
Mindre revner langs kanter
Moderne kunst og design, 8. oktober 2024