1448/1236
Et par topasørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med to dråbeslebne topaser samt talrige cabochonslebne turmaliner. L. ca. 3,5 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 26. november 2014
Vurdering
Hammerslag