2022/66
Trebenet gryde af malm, i siderne hanke. Renæssance form. 19. årh. H. 21. Diam. 30.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag