Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
Uden titel. Forlæg til forside til udstillingskatalog. Sign. Alechinsky, med dedikation fra Børge Birch på bagsiden. Oliekridt på papir. Lysmål 31×22. Medfølgende katalogblad.
Udstillet: “Alechinsky”, April 1973, Galerie Birch, København.
Proveniens: Galerie Birch, København.
Undersøgt i ramme. Papiret har været foldet, mærker herfra. Håndteringsmærker og folder. Papiret er gulnet.
926970 |