2005/302
Rundt fad af sølv med profileret og ligeknækket fane. Vægt ca. 808 gr. Diam. 36.
Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag